Eset Remote Administrator Kurulumu 6.x

Eset Remote Administrator Kurulumu 6.x

0 857

Merhaba arkadaşlar,

Yapısında Eset kurumsal ürünleri yüklü olan firmalar, Eset Remote Administrator (ERA) konsol ile gerekli yönetimi tek bir noktadan yapabilirler. Bu konsol sayesinden yapıdaki bilgisayarlara kurulum yapma, policy atama vb işlemleri tek bir noktadan gerçekleştirilebilir. Era konsol Windows, Linux ve Mac OS işletim sistemlerine kurulabilir. Konu hakkında detaylı bilgiyi http://help.eset.com/era_install/63/en-US/index.html?operating_systems.htm adresinden ulaşabilirsiniz.

Not : Era kuracağımız sunucuda .NET Framework 3.5 ve Java güncel versiyonu yüklü olması gerekmektedir.

Not: Eğer yapımızda SQL server var ise kurulum aşamasında SQL kurmamıza gerek yok. Kurulum adımlarında bizden Database bağlantı bilgilerini isteyecektir. SQL Ip ve erişim bilgilerini bilmemiz yeterli olacaktır.

Kurulum için ;

https://www.eset.com/tr/download/business/detail/family/257/ adresinden all-in-one kurulum paketini tıklayıp, uygun işletim sistemi ve dil i seçip setup dosyalarını indiriyoruz. İndirdiğimiz dosyayı rar dan çıkartıp setup.exe ile kuruluma başlıyoruz.

esetkurulum1

Install Remote Administrator Server ı tıklayıp next ile kuruluma devam ediyoruz.

esetkurulum2

End-user license agreement kısmında sözleşmeyi kabul edip next ile devam ediyoruz.

esetkurulum3

Select components to install ekranında ERA için hangi bileşenlerin yükleneceği gözükmektedir. Yapımızda SQL var ise Microsoft SQL Server Express işaretini kaldırıp Install ile kuruluma devam ediyoruz.

esetkurulum4

Installation in progress ekranında ile olarak SQL kurulum olacak, sonrasında diğer bileşenler sırasıyla yüklenecektir.

esetkurulum5

SQL kurulum işlemi bittikten sonra ERA kurulum ekranı gelecektir. Next ile kuruluma devam ediyoruz.

esetkurulum6

Activate ESET Remote Administrator ekranında lisansımızı girebiliriz, ilgili işlemi konsol kurulumu tamamlandıktan sonrada yapabiliriz. Next ile devam ediyoruz.

esetkurulum7

Web Console user & server connection ekranında konsol a bağlanmak için bir şifre oluşturmamız gerekmektedir.Şİfre en az 8 karaterli olması gerekmektedir. Şifreyi oluşturduktan sonra Next ile devam ediyoruz.

esetkurulum8

Certificate İnformation ekranında konsol için oluşacak sertifika bilgilerini girebilirsiniz. Bu kısmı boş bırakıp kuruluma devam edebilirsiniz.

esetkurulum9

Next işlemi sonrasında kurulum devam edecektir.

esetkurulum10

Sırasıyla Eset Remote Administrator Agent , Apache Tomcat , Web Console kurulumları otomatik olarak yapılacaktır. Sonrasında Rogue Detection Sensor için WinPcaps kurulumunu yapıyoruz.

esetkurulum11

WinPcap kurulumu tamamlandıktan sonra Apache Http Proxy i otomatik olarak yükleyecektir ve kurulum sonra erecektir.

esetkurulum12

ERA konsolunu https://konsolip/era adresinden giriş yapabilirsiniz. ERA kurulu olan sunucu Ip si ile farklı bilgisayarlarda web konsol yönetimini sağlayabilirsiniz.

esetkurulum13

 

YORUM YOK

Bir yorum yapın